Zdrowa Caloria - Ireneusz Chmiel

Rejestracja
i przygotowanie do wizyty

Poznaj poszczególne etapy by sprawnie przejść od umówienia wizyt do jej przygotowań. Przed wizytą, przemyśl swoje cele i pytania, które chciałbyś poruszyć z naszym doświadczonym dietetykiem. To Twój czas, wykorzystaj go maksymalnie! Przyjdź na wizytę z otwartym umysłem i gotowy na pozytywne zmiany.

Zdrowa Caloria – mgr Ireneusz Chmiel

Rejestracja

Rejestracji można dokonać telefonicznie, mailowo, za pomocą strony internetowej lub ON-LINE przez portal BOOKSY, gdzie można sprawdzić dostępne terminy.

Rejestracja telefoniczna odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 18:00. Na wszystkie telefony oraz maile odpowiadamy najszybciej jak jest to możliwe.

Dostępne są też przepisy dieta ketogeniczna

Podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego proszę o wstępne podanie rodzaju usługi:
• konsultacja,
• wizyta kontrolna,
• ułożenie jadłospisu – określenie celu, np. nadwaga, niedowaga, choroby,
• wybór pakietu żywieniowego.

Uwaga: pakiety żywieniowe nie dotyczą wyłącznie odchudzania, lecz wszystkich świadczonych usług.

Zdrowa Caloria – mgr Ireneusz Chmiel

Przygotowanie do konsultacji

Jak przygotować się do konsultacji?

  • W dzień przed wizytą w gabinecie dietetycznym nie spożywaj alkoholu, zrezygnuj z intensywnej aktywności fizycznej, wizyt w saunie lub solarium.
  • W dzień wizyty nie objadaj się i nie spożywaj nadmiernej ilości płynów.
  • Powstrzymaj się od jedzenia najlepiej 3 – 4 godziny przed konsultacją.
  • Niewskazane jest również smarowanie stóp kremami, gdyż analiza składu ciała wykonywana jest na bosych stopach.
  • Zalecam, aby na wizytę przychodzić w odzieży, która umożliwia szybkie zdjęcie i wykonanie pomiarów.

Przed pierwszą wizytą należy:

  • Wypełnić dzienniczek żywieniowy (pobierz doc, pdf), minimum trzy ostatnie dni (najlepiej tydzień i więcej, uwzględniając dni wolne).
  • Zabrać ze sobą aktualne wyniki podstawowych badań.
  • W przypadku ich braku, podczas konsultacji zasugeruję jakie badania warto wykonać.

Zdrowa Caloria – mgr Ireneusz Chmiel

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta trwa około 60 min.

Dokonuję wówczas analizy dzienniczka żywieniowego, podejmowanych aktywności fizycznych, a także dostarczonych przez pacjenta badań. Przeprowadzony zostaje wywiad żywieniowy. Jest to rozmowa, której celem jest uzyskanie jak największej ilości informacji na temat stylu życia pacjenta, nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej, problemów zdrowotnych, przyjmowanych leków, suplementów i innych. Zapewniam poufność udzielonych odpowiedzi, a uzyskane informacje zostają wykorzystane wyłącznie do skutecznego leczenia dietetycznego.

Na podstawie uzyskanych informacji wskazuję błędy żywieniowe, poprawne cechy dotychczasowego stylu życia oraz wspólnie z pacjentem ustalamy kierunek zmian.

Następnie dokonujemy analizy składu ciała na profesjonalnym urządzeniu INBODY. Nie wszyscy mogą jednak skorzystać z tego badania ze względu na stan fizjologiczny lub współistniejące choroby. Więcej informacji tutaj.

Kolejną czynnością są pomiary antropometryczne tj. obwód ramienia, obwód w klatce piersiowej, obwód w talii, w pasie, w biodrach, w udzie i w łydce.

Na podstawie uzyskanych informacji dowiesz ile punktów w skali oceny składu ciała uzyskasz, jaka jest Twoja podstawowa przemiana materii oraz jaki jest stosunek mięśni, tłuszczu, wody oraz tkank i kostnej w Twoim ciele. Ponadto udzielę odpowiedzi na indywidualne pytania oraz otrzymasz pierwsze zalecenia i wskazówki żywieniowe.

Pierwsza konsultacja jest formą zapoznania się, podczas której zostają przedstawione ogólne zalecenia dietetyczne oraz wspólnie określamy cel naszej współpracy. Czasami nie jest możliwe uzyskanie szczegółowych wytycznych już na pierwszej konsultacji, dlatego druga konsultacja jest obligatoryjna.

Indywidualny jadłospis i zalecenia dietetyczne zostają przesłane mailowo w terminie do 7 dni. Istnieje również możliwość odbioru w gabinecie.

Zdrowa Caloria – mgr Ireneusz Chmiel

Druga wizyta

Podczas drugiej wizyty w gabinecie omawiany zostaje indywidualny jadłospis, przebieg jego realizacji, ewentualne problemy ze strony pacjenta, sugestie i propozycje posiłków w kolejnym jadłospisie oraz kolejne wskazówki, co do stosowania skomponowanej diety. Udzielam odpowiedzi na pytania zadawane przez pacjenta.

Przeprowadzona zostaje analiza składu ciała oraz omówienie jej wyniku.

Przekazuję pacjentowi niezbędną wiedzę w formie indywidualnej edukacji żywieniowej i praktyczne porady.

Zdrowa Caloria – mgr Ireneusz Chmiel

Wizyty kontrolne

W zależności od rodzaju podjętej współpracy na kolejnych wizytach rutynowo odbywa się analiza składu ciała, pomiary antropometryczne, omówienie stosowanej diety, ocena samopoczucia w trakcie stosowania diety, sugestie odnośnie niezbędnych zmian czy korekt w diecie, przejście do kolejnych etapów diety, wprowadzanie nowych produktów do diety, zlecenie badań czy wizyt u specjalistów. Należy podkreślić, że wizyty kontrolne oprócz rozwiązania problemów natury żywieniowej, są niezwykle ważnym narzędziem nadzoru i pozwalają uzyskać odpowiedzi na pojawiające się pytania i niejasności.

Drugą niezwykle istotną cechą regularnych spotkań jest efekt motywacyjny. Wielokrotnie bowiem „bierzemy się za siebie”, jednak po bardzo intensywnym początku następuje spadek entuzjazmu i chęci do działania. W tym momencie cykliczne wizyty pomagają utrzymać obrany cel i skutecznie realizować założenia. Zalecam wizyty co 4 – 5 tygodni, pozwalające na ocenę dotychczasowych wyników dietoterapii oraz wprowadzanie ewentualnych korekt. Z doświadczenia wiem, że regularne wizyty kontrolne zwiększają prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu.

Płatność

W gabinecie jedyną formą płatności jest gotówka, natomiast w przypadku diety on-line, za pomocą przelewu. Wszystkie usługi oraz pakiety są płatne z góry.

Umów się na konsultacje już dziś!

Rejestracji można dokonać telefonicznie, za pomocą wiadomości SMS, mailowo lub strony internetowej lub on-line gdzie można sprawdzić dostępne terminy. Rejestracja telefoniczna odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 18:00. Na wszystkie telefony oraz maile odpowiadamy najszybciej jak jest to możliwe.

Kontakt

Adres gabinetu

Grunwaldzka 1c/1
57-300 Kłodzko
Polska

Logo - Zdrowa Caloria Ireneusz Chmiel

Godziny otwarcia

poniedziałek: 7.00 – 15.00
wtorek: 13.00 – 20.00
środa: 8.00 – 15.00
czwartek: 13.00 – 20.00
piątek, sobota, niedziela: nieczynne

Nagroda Orły - Zdrowa Caloria Ireneusz Chmiel

Skontaktuj się ze mną.
Razem zadbamy o Twoje zdrowie!

Skontaktuj się, a pomogę Ci znaleźć właściwą drogę do zdrowia i dobrej formy. Interesuje Cię dieta ketogeniczna? Zobacz tutaj: przepisy dieta ketogeniczna.

Przepisy i dieta Keto - zobacz stronę
Copyright © 2024 | Zdrowa Caloria
Zdrowa Caloria