Logo Zdrowa Caloria Keto

Zdrowa Caloria – mgr Ireneusz Chmiel

Gotowanie

Żywność, żywienie, gotowanie i sport to moje największe pasje, które towarzyszą mi od lat…

Relatywnie wcześnie, bo już kończąc szkołę podstawową, byłem ukierunkowany zawodowo i wiedziałem czym chcę zajmować się w przyszłości. Od zawsze uwielbiałem gotować, a przede wszystkim komponować potrawy poprzez połączenie różnych produktów, dlatego kilka lat później podjąłem edukację w Technikum Żywienia.

Nauka o tym profilu pozwoliła mi zyskać umiejętności nie tylko w dziedzinie gotowania, ale również planowania żywienia i prowadzenia szerokiego spektrum działalności gastronomicznej. Zajęcia z Technologii Żywności, Żywienia Człowieka czy Mikrobiologii, dały początek i chęci do dalszego zgłębiania wiedzy o tych dyscyplinach naukowych. Ponadto „gastronomik” umożliwił mi uczestnictwo w konkursach kulinarnych na różnym poziomie, które często kończyłem z wyróżnieniem.

Zajęcia praktyczne w szkole i najlepszych restauracjach poszerzyły moją wiedzę, a przede wszystkim umożliwiły pozyskanie kompetencji, które w mojej ocenie są obligatoryjnym elementem w pracy dietetyka.

Dietetyka Kliniczna

Studia licencjackie

Po ukończeniu Technikum Żywienia podjąłem studia na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie (Collegium Medicum) na kierunku Dietetyka, a obraną specjalizacją była Dietetyka Kliniczna.

Na wspomnianej uczelni nabyłem wiedzę z zakresu medycyny, żywienia człowieka w różnych stanach fizjologicznych i chorobowych, produkcji żywności i in. Szerokie zestawy zajęć o charakterze praktycznym, tj. Szpital (Dział Żywienia, Oddział Chorób Wewnętrznych, Oddział Dziecięcy, Oddział Paliatywny), Poradnia Chorób Metabolicznych, Dom Pomocy Społecznej (Podzamek), Dom Spokojnej Starości (Majowy Sen), istotnie wpłynęły na obecny profesjonalizm świadczonych przeze mnie usług.

Swoje kwalifikacje, zorientowanie i biegłość tematyki żywieniowej zawdzięczam tysiącom skomponowanych jadłospisów, które dostosowuje komplementarnie dla każdej z osób. Moja praca licencjacka dotyczyła napojów energetyzujących i kofeiny oraz ich wpływu na zdrowie.

Pedagogika Zdrowia z Psychodietetyką

Studia magisterskie

Studia magisterskie na kierunku Pedagogika Zdrowia z Psychodietetyką wybrałem, aby prowadzić swoją działalność na najwyższym poziomie. Dzięki studiom o profilu pedagogicznym mogę prowadzić zajęcia z diet-coachingu oraz wszelką edukację w zakresie promocji zdrowia i dietetyki, co przekłada się na wysoką jakość pracy z pacjentem.

Specjalizacja z Psychodietetyki pozwala na stosowanie dietoterapii wśród pacjentów z zaburzeniami łaknienia (anoreksja, bulimia), w kolektywie z zespołem terapeutycznym (lekarz, psycholog). Należy zwrócić uwagę, że motywacja niejednokrotnie odgrywa kluczową rolę w procesach leczenia dietetycznego (np. odchudzanie), dlatego w swojej pracy poruszam się również w obszarze psychologii. Tematem mojej pracy magisterskiej było zagadnienie diety bogatobiałkowej i aktywności fizycznej jako skutecznych instrumentów w leczeniu nadwagi i otyłości.

DIETETYKA

Studia podyplomowe

Praca z pacjentami wiele mnie nauczyła, ale pokazała również, że trzeba ciągle rozwijać swoją wiedze i umiejętności. W swojej codziennej praktyce spotykam przede wszystkim ludzi chorych, z różnymi dolegliwościami uniemożliwiającymi im normalne funkcjonowanie.

Dieta i zmiana stylu życia w większości przypadków przynoszą spektakularne efekty. Czasami jednak potrzeba wesprzeć się innymi formami terapii, a jedną z nich są zioła. Bardzo często mieszanki ziołowe wykazują lepsze działanie aniżeli leki syntetyczne, nie dając tylu skutków ubocznych. Jestem absolutnym zwolennikiem naturalnych form terapii, dlatego zdecydowałem się poszerzać swoją wiedze w tym obszarze. Dzięki zdobytym umiejętnościom patrzę na człowieka w sposób holistyczny (całościowy), indywidualnie dostosowując plany żywieniowe oraz zalecenia.

ZDROWA CALORIA – MGR IRENEUSZ CHMIEL

Szkolenia – Rozwój – Wyróżnienia

Jestem dietetykiem z pasją do ciągłego rozwoju i zdobywania wyróżnień w dziedzinie żywienia. Moja droga do doskonałości nie ma końca, ponieważ stale uczę się i angażuję w najnowsze osiągnięcia naukowe. Z dumą dzielę się z Tobą moimi najnowszymi sukcesami, w tym zdobytymi certyfikatami i wyróżnieniami, które potwierdzają moje profesjonalne zaangażowanie.

Zaufaj mi jako ekspertowi, który stale doskonali swoje umiejętności, by być dla Ciebie najlepszym przewodnikiem w drodze do zdrowszego życia. Z moją pomocą, ciągły rozwój staje się Twoim sojusznikiem w osiąganiu celów żywieniowych!

Sport

Już jako dziecko czynnie uczestniczyłem w zawodach sportowych z różnych dyscyplin.

Przez okres 6 lat grałem w klubie piłkarskim MKS NYSA KŁODZKO, występując jako „młodzik” i „junior”. W szkole średniej zainteresowałem się aktywnością fitness i kształtowaniem sylwetki, dlatego posiadam praktyczną wiedzę nt. różnych rodzajów wysiłku fizycznego, a tym samym specyficznych potrzeb organizmu. Aktywność fizyczna to ważna część mojego życia, którą z chęcią zarażam innych.

ZDROWA CALORIA – MGR IRENEUSZ CHMIEL

Dodatkowe informacje

Opinie Google - Ireneusz Chmiel - Zdrowa Caloria
Google

Zobacz moje rekomendacje zdobyte na oficjalnym profilu Google. Ponad 120 pozytywnych opinii.

Opinie - Znany lekarz - Zdrowa Caloria Ireneusz Chmiel
Znany lekarz

Zobacz moje rekomendacje zdobyte na oficjalnym profilu Znanylekarz. Ponad 300 pozytywnych opinii.

Rezerwacja Online - Zdrowa Caloria
Rejestracja online

Rejestruj wizyty 24/7 przez Booksy. Wybierz dogodny dla Ciebie dzień, godzinę i rodzaj konsultacji.

Kontakt

Adres gabinetu

Grunwaldzka 1c/1
57-300 Kłodzko
Polska

Logo - Zdrowa Caloria Ireneusz Chmiel

Godziny otwarcia

poniedziałek: 7.00 – 15.00
wtorek: 13.00 – 20.00
środa: 8.00 – 15.00
czwartek: 13.00 – 20.00
piątek, sobota, niedziela: nieczynne

Nagroda Orły - Zdrowa Caloria Ireneusz Chmiel

Skontaktuj się ze mną.
Razem zadbamy o Twoje zdrowie!

Skontaktuj się, a pomogę Ci znaleźć właściwą drogę do zdrowia i dobrej formy. Interesuje Cię dieta ketogeniczna? Zobacz tutaj: przepisy dieta ketogeniczna.

Przepisy i dieta Keto - zobacz stronę
Copyright © 2024 | Zdrowa Caloria
Zdrowa Caloria