Logo Zdrowa Caloria Keto

Diety – Zdrowa Caloria

Odchudzanie

Odchudzanie nie jest prostą czynnością i wymaga wielu poświęceń, aby w konsekwencji poprawić swoją sylwetkę i osiągnąć obrany początkowo cel.

Każdy z nas wielokrotnie słyszał o dietach, w których redukcja kilogramów postępuje bardzo szybko, a efekty widać ”gołym” okiem. Popularne diety serwowane przez internetowe portale lub poczytne pisma dla kobiet, są zazwyczaj mniej lub bardziej szkodliwe dla zdrowia. Jako dietetyk zgodzę się z tym, że diety: Dukana, South Beach, Montignaca lub Kopenhaska są efektywne i wielokrotnie podczas stosowania tych diet obserwuje się istotną redukcję masy ciała.

W tych samych źródłach nie przedstawia się jednak obrazu ludzi z perspektywy czasu, którzy często po kilku tygodniach przybierają na wadzę tyle, ile udało im się schudnąć, a wielokrotnie i więcej. Zobacz: dieta ketogeniczna

Dieta – odchudzanie

Nieprawidłowe odchudzanie

Wyżej wymienione diety nie są fizjologiczne, co oznacza, że brakuje w nich wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów, bądź ich proporcje są niewłaściwie. Żywienie w ten sposób obciąża zwykle nerki, wątrobę, układ pokarmowy i krwionośny, co w rezultacie może prowadzić do powstawania chorób.

Pamiętajmy, że dieta ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie organizmu, a nie czynnikiem zaburzającym fizjologiczną równowagę. Nie należy również wierzyć w „złote tabletki”, które dzięki reklamie zawdzięczają swoją popularność, a za pomocą których rzekomo udaje się chudnąć bez żadnego wysiłku. Nic bardziej błędnego! Nie ma możliwości redukcji masy ciała bez odpowiedniej diety połączonej najlepiej z aktywnością fizyczną. Owszem, w niektórych badaniach udowodniono skuteczność kilku suplementów, jednak są one wyłącznie dodatkiem i mogą jedynie wspomóc osiągnięcie celu, lecz nie wyręczą nas z ciężkiej pracy.

Dieta – odchudzanie

Modyfikacja nawyków żywieniowych

W swoim fachu zwracam szczególną uwagę na modyfikację nawyków żywieniowych, a komponowane przeze mnie jadłospisy to wyłącznie wstęp do zmiany postaw wobec jedzenia i wyboru odpowiednich produktów.

Jestem ze swoimi pacjentami od początku terapii do jej zakończenia, pomagając również w trudnych chwilach. Docelowo staram się nauczyć swoich klientów zdrowego odżywiania oraz niezbędnej orientacji w kategoriach produktów, które są dla nich odpowiednie. Z perspektywy czasu, przygotowywanie posiłków staje się o wiele prostsze i nie wymaga ścisłego skupienia i liczenia kalorii.

Nie wyobrażam sobie bowiem osoby wiecznie postępującej według określonego jadłospisu. Z doświadczenia wiem, że takie rozwiązania nie zdają egzaminu, dlatego w trakcie konsultacji uczymy się co spożywać, a czego raczej unikać. Oprócz formy edukacyjnej, spotkania w gabinecie mają wymiar motywujący, dlatego ich regularność działa korzystnie na całokształt procesu redukcyjnego.

Zobacz: przepisy ketogeniczne

Umów się na konsultacje już dziś!

Rejestracji można dokonać telefonicznie, za pomocą wiadomości SMS, mailowo lub strony internetowej lub on-line gdzie można sprawdzić dostępne terminy. Rejestracja telefoniczna odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 18:00. Na wszystkie telefony oraz maile odpowiadamy najszybciej jak jest to możliwe.

Kontakt

Adres gabinetu

Grunwaldzka 1c/1
57-300 Kłodzko
Polska

Logo - Zdrowa Caloria Ireneusz Chmiel

Godziny otwarcia

poniedziałek: 7.00 – 15.00
wtorek: 13.00 – 20.00
środa: 8.00 – 15.00
czwartek: 13.00 – 20.00
piątek, sobota, niedziela: nieczynne

Nagroda Orły - Zdrowa Caloria Ireneusz Chmiel

Skontaktuj się ze mną.
Razem zadbamy o Twoje zdrowie!

Skontaktuj się, a pomogę Ci znaleźć właściwą drogę do zdrowia i dobrej formy. Interesuje Cię dieta ketogeniczna? Zobacz tutaj: przepisy dieta ketogeniczna.

Przepisy i dieta Keto - zobacz stronę
Copyright © 2024 | Zdrowa Caloria
Zdrowa Caloria