Logo Zdrowa Caloria Keto

Diety – Zdrowa Caloria

Niedowaga – żywienie w niedowadze

W czasach i szerokości geograficznej, w której mamy przyjemność egzystować, jednym z większych problemów zdrowotnych jest otyłość, którą często systematyzujemy jako chorobę cywilizacyjną. Spotyka się jednak osoby, które w przeciwieństwie do otyłych jednostek, pragną przybrać na wadze, a z różnych powodów jest to dla nich problematyczne.

Jako dietetyk wiem, że zarówno zdrowe odchudzanie jak i przybieranie na wadze nie jest czynnością łatwą i wymaga czasu, aby zauważyć wymierne efekty. Stosowaną formą leczenia tego typu problemów z masą ciała jest wprowadzenie diety wysokoenergetycznej, która dzięki podwyższonemu spożyciu kalorii umożliwi zwiększenie wagi pacjenta.

Skala zwiększania podaży energii jest dostosowywana indywidualnie, ze względu na wielkość powierzchni ciała, poziom hormonów (m.in. insulina, hormony tarczycy), wiek, płeć, stan fizjologiczny i inne.

Dieta – niedowaga

Niedowaga – dokładna analiza

Bardzo ważne jest określenie podstawowej przemiany materii, co umożliwia profesjonalny analizator znajdujący się w moim gabinecie oraz oszacowanie poziomu aktywności fizycznej.

Przed wizytą niezbędne jest monitorowanie spożywanych posiłków, aby modyfikacje dotychczasowego sposoby żywienia były skuteczne. W diecie należy zwiększyć ilość posiłku do 6, a nawet uwzględnić posiłek przed snem. Ważne są witaminy, składniki mineralne oraz pełnowartościowe białko zwierzęce do budowy mięśni. Podaż tłuszczów powinna być zwiększona, dlatego przy wyborze produktów nabiałowych zaleca się te, które zawierają większą jego zawartość.

Pamiętajmy jednak, że zdrowe przybieranie na wadze powinno kształtować się na poziomie 0,5 kg tygodniowo, aby rozbudować wszystkie partie mięśni i zapobiec zbytniemu otłuszczeniu organizmu.

Umów się na konsultacje już dziś!

Rejestracji można dokonać telefonicznie, za pomocą wiadomości SMS, mailowo lub strony internetowej lub on-line gdzie można sprawdzić dostępne terminy. Rejestracja telefoniczna odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 18:00. Na wszystkie telefony oraz maile odpowiadamy najszybciej jak jest to możliwe.

Kontakt

Adres gabinetu

Grunwaldzka 1c/1
57-300 Kłodzko
Polska

Logo - Zdrowa Caloria Ireneusz Chmiel

Godziny otwarcia

poniedziałek: 7.00 – 15.00
wtorek: 13.00 – 20.00
środa: 8.00 – 15.00
czwartek: 13.00 – 20.00
piątek, sobota, niedziela: nieczynne

Nagroda Orły - Zdrowa Caloria Ireneusz Chmiel

Skontaktuj się ze mną.
Razem zadbamy o Twoje zdrowie!

Skontaktuj się, a pomogę Ci znaleźć właściwą drogę do zdrowia i dobrej formy. Interesuje Cię dieta ketogeniczna? Zobacz tutaj: przepisy dieta ketogeniczna.

Przepisy i dieta Keto - zobacz stronę
Copyright © 2024 | Zdrowa Caloria
Zdrowa Caloria