Logo Zdrowa Caloria Keto

Diety – Zdrowa Caloria

Żywienie w sporcie

Odpowiednie planowanie żywienia, dostosowywane do wykonywanej dyscypliny i intensywności treningu jest wysoce ważne, a niejednokrotnie decyduje o zwycięstwie w rywalizacji sportowej.

Sport charakteryzuje się wysokim wydatkiem energetycznym, dlatego zapotrzebowanie energetyczne proporcjonalnie wzrasta. Poprzez uprawianie sportu często zwiększa się deficyt tlenowy, co przekłada się na zwiększeniu udziału reakcji beztlenowych w pokrywaniu zapotrzebowania energetycznego.

Dieta – dla sportowców

Sport – poprawa wyników

Regularnie uprawiana aktywność ruchowa zwiększa pojemność minutową serca, a tętno wysiłkowe sięga nawet do 200 uderzeń na minutę. Rozrasta się także mięsień sercowy i jego siła, większa jest objętość krwi w płucach, efektywniejsze staje się obwodowe wykorzystanie tlenu, dokonuje się wzrost liczby naczyń włosowatych i poprawia wentylacja płuc. Zmiany zachodzące w układzie krążenia i oddychania prowadzą do adaptacji metabolizmu.

Przedstawione uwarunkowania pracy wykonywanej w sporcie dyktują konieczność uwzględniania ich w żywieniu. Tylko wówczas nauczymy się racjonalnie odżywiać, jeśli zrozumiemy dlaczego jest to koniecznie.

Jeśli sportowiec chce poprawić swoje wyniki, zwiększyć intensywność ćwiczeń, przyspieszyć lub spotęgować zachodzenie pewnych procesów w organizmie, czasami konieczna jest suplementacja. Staram się dobierać preparaty o najwyższej jakości, dopasowane do osoby, treningu i diety.

Umów się na konsultacje już dziś!

Rejestracji można dokonać telefonicznie, za pomocą wiadomości SMS, mailowo lub strony internetowej lub on-line gdzie można sprawdzić dostępne terminy. Rejestracja telefoniczna odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 18:00. Na wszystkie telefony oraz maile odpowiadamy najszybciej jak jest to możliwe.

Kontakt

Adres gabinetu

Grunwaldzka 1c/1
57-300 Kłodzko
Polska

Logo - Zdrowa Caloria Ireneusz Chmiel

Godziny otwarcia

poniedziałek: 7.00 – 15.00
wtorek: 13.00 – 20.00
środa: 8.00 – 15.00
czwartek: 13.00 – 20.00
piątek, sobota, niedziela: nieczynne

Nagroda Orły - Zdrowa Caloria Ireneusz Chmiel

Skontaktuj się ze mną.
Razem zadbamy o Twoje zdrowie!

Skontaktuj się, a pomogę Ci znaleźć właściwą drogę do zdrowia i dobrej formy. Interesuje Cię dieta ketogeniczna? Zobacz tutaj: przepisy dieta ketogeniczna.

Przepisy i dieta Keto - zobacz stronę
Copyright © 2024 | Zdrowa Caloria
Zdrowa Caloria