Rejestracja


Ireneusz Chmiel

Rejestracji należy dokonywać za pomocą strony internetowej, mailowo lub telefonicznie. Rejestracja telefoniczna odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach: 07:00 – 08:00. W późniejszych godzinach istnieje możliwość wysłania wiadomości SMS, ze względu na prowadzone konsultacje lub zabiegi. Na wszystkie telefony oraz maile odpowiadam najszybciej jak jest to możliwe.

Podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego proszę o wstępne podanie rodzaju usługi:

 • konsultacja,
 • wizyta kontrolna,
 • ułożenie jadłospisu – określenie celu, np. nadwaga, niedowaga, choroby,
 • badania, np. nietolerancji pokarmowych, celiakii, badania laboratoryjne,
 • zabiegi odchudzające,
 • wybór pakietu żywieniowego.

Uwaga: pakiety żywieniowe nie dotyczą wyłącznie odchudzania, lecz wszystkich świadczonych usług.

W przypadku wyboru danego pakietu należy ustalić konkretne daty i godziny wizyt w gabinecie lub w przypadku pakietów on-line konsultacji Skype.

Przygotowanie do konsultacji


Jak przygotować się do wizyty?

 • W dzień przed wizytą w gabinecie dietetycznym nie spożywaj alkoholu, zrezygnuj z intensywnej aktywności fizycznej, wizyt w saunie lub solarium.
 • W dzień wizyty nie objadaj się i nie spożywaj nadmiernej ilości płynów.
 • Powstrzymaj się od jedzenia najlepiej 3 – 4 godziny przed konsultacją.
 • Niektóre pomiary m.in. analiza składu ciała nie są wskazane w okresie menstruacji.
 • Nie wskazane jest również smarowanie stóp kremami, gdyż analiza składu ciała wykonywana jest na bosych stopach.
 • Zalecam, aby na wizytę przychodzić w odzieży, która umożliwia szybkie zdjęcie i wykonanie pomiarów.
Ireneusz Chmiel
Ireneusz Chmiel

Przed pierwszą wizytą należy:

 • Wypełnić dzienniczek żywieniowy (pobierz doc, pdf), minimum trzy ostatnie dni (najlepiej tydzień i więcej, uwzględniając dni wolne).
 • Wypełnić ankietę, która pozwoli na analizę dotychczasowego żywienia i stanu zdrowia, a tym samym na precyzyjne ułożenie jadłospisu (kliknij tu).
 • Dostarczyć aktualne wyniki badań. W przypadku ich braku proszę skonsultować się z lekarzem, aby je wykonać. Badanie moczu, badania krwi: morfologia, glukoza, cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy, CRP, kreatynina, kwas moczowy, enzymy wątrobowe. W przypadku osób otyłych zalecane jest zbadanie hormonów odpowiedzialnych za pracę tarczycy – TSH, FT3 i FT4 (czasami przeciwciał anty -TPO i anty- TG) oraz wykonanie krzywej cukrowej i insulinowej, tj. zbadanie cukru i insuliny na czczo, po obciążeniu glukozą po 1 i 2 godzinach oraz zbadanie hemoglobiny glikowanej - HbA1c. Rekomenduje również zbadanie poziomu witaminy D3 (metabolit 25OHD3), która jest odpowiedzialna za wiele funkcji organizmu m.in. prawidłowe uwapnienie kości, immunologię, pracę tarczycy, skłonność do chorób auto-agresywnych, a jej niski poziom koreluje z depresją, nowotworami i autyzmem. Niektóre z wymienionych badań są niestety płatne.
 • W przypadku wątpliwości zalecę specjalistyczne badania, które powinny być wykonane w celu odpowiedniej diagnozy.

Pierwsza wizyta


 • Pierwsza wizyta trwa około 60 min.
 • Dokonuję wówczas analizy dzienniczka żywieniowego, podejmowanych aktywności fizycznych, a także dostarczonych przez pacjenta badań. Przeprowadzony zostaje wywiad żywieniowy.
  Jest to rozmowa, której celem jest uzyskanie jak największej ilości informacji na temat stylu życia pacjenta, nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej, problemów zdrowotnych, przyjmowanych leków, suplementów i innych. Zapewniam poufność udzielonych odpowiedzi, a uzyskane informacje zostają wykorzystane wyłącznie do skutecznego leczenia dietetycznego.
 • Na podstawie uzyskanych informacji wskazuję błędy żywieniowe, poprawne cechy dotychczasowego stylu życia oraz wspólnie z pacjentem ustalamy kierunek zmian.
 • Następnie dokonujemy analizy składu ciała na profesjonalnym urządzeniu Tanita. Nie wszyscy mogą jednak skorzystać z tego badania ze względu na stan fizjologiczny lub współistniejące choroby. Więcej informacji tutaj.
Ireneusz Chmiel
Ireneusz Chmiel
 • Kolejną czynnością są pomiary antropometryczne tj. obwód ramienia, obwód w klatce piersiowej, obwód w talii, w pasie, w biodrach, w udzie i w łydce.
 • Na podstawie uzyskanych informacji dowiesz się jaki jest Twój wiek metaboliczny, podstawowa przemiana materii oraz jaki jest stosunek mięśni, tłuszczu, wody oraz tkank i kostnej w Twoim ciele. Ponadto udzielę odpowiedzi na indywidualne pytania oraz otrzymasz pierwsze zalecenia i wskazówki żywieniowe.
 • Pierwsza konsultacja jest formą zapoznania się, podczas której zostają przedstawione ogólne zalecenia dietetyczne oraz wspólnie określamy cel naszej współpracy. Czasami nie jest możliwe uzyskanie szczegółowych wytycznych już na pierwszej konsultacji, dlatego druga konsultacja jest obligatoryjna.
 • Indywidualny jadłospis i zalecenia dietetyczne zostają przesłane mailowo w terminie do 10 dni lub do odbioru podczas drugiej wizyty w gabinecie.
 • Uwaga: na pierwszej konsultacji nie ma możliwości otrzymania diety.
zamów wizytę

Kolejne wizyty


Druga wizyta

 • Podczas drugiej wizyty w gabinecie omawiany zostaje indywidualny jadłospis oraz wskazówki co do stosowania skomponowanej diety.
 • Udzielam odpowiedzi na pytania dotyczące jadłospisu i sposobu jego realizacji.
 • Przekazuję pacjentowi niezbędną wiedzę w formie indywidualnej edukacji żywieniowej i praktyczne porady.

Wizyty kontrolne

W zależności od rodzaju podjętej współpracy na kolejnych wizytach rutynowo odbywa się analiza składu ciała, pomiary antropometryczne, omówienie stosowanej diety, ocena samopoczucia w trakcie stosowania diety, sugestie odnośnie niezbędnych zmian czy korekt w diecie, przejście do kolejnych etapów diety, wprowadzanie nowych produktów do diety, zlecenie badań czy wizyt u specjalistów.

Należy podkreślić, że wizyty kontrolne oprócz rozwiązania problemów natury żywieniowej, są niezwykle ważnym narzędziem nadzoru i pozwalają uzyskać odpowiedzi na pojawiające się pytania i niejasności. Drugą niezwykle istotną cechą regularnych spotkań jest efekt motywacyjny. Wielokrotnie bowiem „bierzemy się za siebie”, jednak po bardzo intensywnym początku następuje spadek entuzjazmu i chęci do działania. W tym momencie cykliczne wizyty pomagają utrzymać obrany cel i skutecznie realizować założenia.

Zalecam wizyty co 2 – 3 tygodnie, które pozwalają na ocenę dotychczasowych wyników terapii oraz wprowadzanie ewentualnych korekt. Z własnego doświadczenia wiem, że częstsze wizyty kontrolne zwiększają prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu.

PŁATNOŚCI

W gabinecie jedyną formą płatności jest gotówka, natomiast w przypadku diety on-line, za pomocą przelewu. Wszystkie usługi oraz pakiety są płatne z góry.

Kontakt


Grunwaldzka 1c/1, 57-300 Kłodzko, Polska

+48 721 561 535

Godziny otwarcia:
poniedziałek: 8.30 - 16.30
wtorek: 12.00 - 20.00
środa: 8.30 - 16.30
czwartek: 12.00 - 20.00
piątek: 8.00 - 16.00

biuro@zdrowacaloria.pl


Przed pierwszą wizytą

Wizyta w gabinecie lub konsultacje on-line
Dowiedz się co należy zrobić przed pierwszą konsultacją!

więcej informacji

Współpraca

Zapraszam do podjęcia współpracy zarówno osoby fizyczne jak i firmy, które związane są z tematyką żywienia, zdrowia, urody, gastronomii i innych.
Jestem równocześnie otwarty na partnerstwo z trenerami personalnymi oraz wszystkimi osobami promującymi zdrowy styl życia.