Żywienie w sporcie


Ireneusz Chmiel

Odpowiednie planowanie żywienia, dostosowywane do wykonywanej dyscypliny i intensywności treningu jest wysoce ważne, a niejednokrotnie decyduje o zwycięstwie w rywalizacji sportowej.

Sport charakteryzuje się wysokim wydatkiem energetycznym, dlatego zapotrzebowanie energetyczne proporcjonalnie wzrasta. Poprzez uprawianie sportu często zwiększa się deficyt tlenowy, co przekłada się na zwiększeniu udziału reakcji beztlenowych w pokrywaniu zapotrzebowania energetycznego.

zamów wizytę

Sport - poprawa wyników


Regularnie uprawiana aktywność ruchowa zwiększa pojemność minutową serca, a tętno wysiłkowe sięga nawet do 200 uderzeń na minutę. Rozrasta się także mięsień sercowy i jego siła, większa jest objętość krwi w płucach, efektywniejsze staje się obwodowe wykorzystanie tlenu, dokonuje się wzrost liczby naczyń włosowatych i poprawia wentylacja płuc. Zmiany zachodzące w układzie krążenia i oddychania prowadzą do adaptacji metabolizmu.

Przedstawione uwarunkowania pracy wykonywanej w sporcie dyktują konieczność uwzględniania ich w żywieniu. Tylko wówczas nauczymy się racjonalnie odżywiać, jeśli zrozumiemy dlaczego jest to koniecznie.

Jeśli sportowiec chce poprawić swoje wyniki, zwiększyć intensywność ćwiczeń, przyspieszyć lub spotęgować zachodzenie pewnych procesów w organizmie, czasami konieczna jest suplementacja. Staram się dobierać preparaty o najwyższej jakości, dopasowane do osoby, treningu i diety.

zamów wizytę
Ireneusz Chmiel

Kontakt


Grunwaldzka 1c/1, 57-300 Kłodzko, Polska

+48 721 561 535

Godziny otwarcia:
poniedziałek: 8.30 - 16.30
wtorek: 12.00 - 20.00
środa: 8.30 - 16.30
czwartek: 12.00 - 20.00
piątek: 8.00 - 16.00

biuro@zdrowacaloria.pl


Przed pierwszą wizytą

Wizyta w gabinecie lub konsultacje on-line
Dowiedz się co należy zrobić przed pierwszą konsultacją!

więcej informacji

Współpraca

Zapraszam do podjęcia współpracy zarówno osoby fizyczne jak i firmy, które związane są z tematyką żywienia, zdrowia, urody, gastronomii i innych.
Jestem równocześnie otwarty na partnerstwo z trenerami personalnymi oraz wszystkimi osobami promującymi zdrowy styl życia.