Odchudzanie


Ireneusz Chmiel

Odchudzanie nie jest prostą czynnością i wymaga wielu poświęceń, aby w konsekwencji poprawić swoją sylwetkę i osiągnąć obrany początkowo cel.

Każdy z nas wielokrotnie słyszał o dietach, w których redukcja kilogramów postępuje bardzo szybko, a efekty widać ”gołym” okiem. Popularne diety serwowane przez internetowe portale lub poczytne pisma dla kobiet, są zazwyczaj mniej lub bardziej szkodliwe dla zdrowia. Jako dietetyk zgodzę się z tym, że diety: Dukana, South Beach, Montignaca lub Kopenhaska są efektywne i wielokrotnie podczas stosowania tych diet obserwuje się istotną redukcję masy ciała.

W tych samych źródłach nie przedstawia się jednak obrazu ludzi z perspektywy czasu, którzy często po kilku tygodniach przybierają na wadzę tyle, ile udało im się schudnąć, a wielokrotnie i więcej.

Odchudzanie - nieprawidłowe odchudzanie


Wyżej wymienione diety nie są fizjologiczne, co oznacza, że brakuje w nich wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów, bądź ich proporcje są niewłaściwie. Żywienie w ten sposób obciąża zwykle nerki, wątrobę, układ pokarmowy i krwionośny, co w rezultacie może prowadzić do powstawania chorób.

Pamiętajmy, że dieta ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie organizmu, a nie czynnikiem zaburzającym fizjologiczną równowagę. Nie należy również wierzyć w „złote tabletki”, które dzięki reklamie zawdzięczają swoją popularność, a za pomocą których rzekomo udaje się chudnąć bez żadnego wysiłku. Nic bardziej błędnego! Nie ma możliwości redukcji masy ciała bez odpowiedniej diety połączonej najlepiej z aktywnością fizyczną. Owszem, w niektórych badaniach udowodniono skuteczność kilku suplementów, jednak są one wyłącznie dodatkiem i mogą jedynie wspomóc osiągnięcie celu, lecz nie wyręczą nas z ciężkiej pracy.

Ireneusz Chmiel

Odchudzanie – modyfikacja nawyków żywieniowych


Ireneusz Chmiel

W swoim fachu zwracam szczególną uwagę na modyfikację nawyków żywieniowych, a komponowane przeze mnie jadłospisy to wyłącznie wstęp do zmiany postaw wobec jedzenia i wyboru odpowiednich produktów.

Jestem ze swoimi pacjentami od początku terapii do jej zakończenia, pomagając również w trudnych chwilach. Docelowo staram się nauczyć swoich klientów zdrowego odżywiania oraz niezbędnej orientacji w kategoriach produktów, które są dla nich odpowiednie. Z perspektywy czasu, przygotowywanie posiłków staje się o wiele prostsze i nie wymaga ścisłego skupienia i liczenia kalorii.

Nie wyobrażam sobie bowiem osoby wiecznie postępującej według określonego jadłospisu. Z doświadczenia wiem, że takie rozwiązania nie zdają egzaminu, dlatego w trakcie konsultacji uczymy się co spożywać, a czego raczej unikać. Oprócz formy edukacyjnej, spotkania w gabinecie mają wymiar motywujący, dlatego ich regularność działa korzystnie na całokształt procesu redukcyjnego.

Odchudzanie – wspomaganie diety


Dla pacjentów, którzy chcą spotęgować działanie diety, istnieje możliwość wykupienia zabiegów odchudzających, które skutecznie wspomagają proces redukcyjny.

Zastosowanie specjalistycznych metod takich jak infrared, masaż próżniowy lub liposukcja ultradźwiękowa pozwala na wymodelowanie ciała, szczególnie w obszarach opornych na redukcję tkanki tłuszczowej (uda, pośladki, ramiona itp.) – więcej informacji o zabiegach. Pamiętajmy jednak, że dopóki nie wprowadzimy gruntownych zmian w naszym życiu, nie jesteśmy w stanie skutecznie wyleczyć się z nadwagi lub otyłości. Gabinet Zdrowa Caloria współpracuje z trenerami personalnymi, co pozwala na ułożenie indywidualnej diety z uwzględnieniem rodzaju aktywności fizycznej.

Ireneusz Chmiel

Kontakt


Grunwaldzka 1c/1, 57-300 Kłodzko, Polska

+48 721 561 535

Godziny otwarcia:
poniedziałek: 8.30 - 16.30
wtorek: 12.00 - 20.00
środa: 8.30 - 16.30
czwartek: 12.00 - 20.00
piątek: 8.00 - 16.00

biuro@zdrowacaloria.pl


Przed pierwszą wizytą

Wizyta w gabinecie lub konsultacje on-line
Dowiedz się co należy zrobić przed pierwszą konsultacją!

więcej informacji

Współpraca

Zapraszam do podjęcia współpracy zarówno osoby fizyczne jak i firmy, które związane są z tematyką żywienia, zdrowia, urody, gastronomii i innych.
Jestem równocześnie otwarty na partnerstwo z trenerami personalnymi oraz wszystkimi osobami promującymi zdrowy styl życia.